خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED
منو

(آجربه آجر) تا رسیدن به پله‌های تحول در هرمزگان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان به نقل از خبرگزاری ایرنا در هرمزگان(( آجربه آجر)) با هدف گسترش فرهنگ مشارکت مردمی و بسترسازی برای جلب کمک آحاد مردم در مدرسه‌سازی در دستور کار اداره کل نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس هرمزگان قرار دارد؛ طرحی که قرار است مردم این استان حتی با پرداخت هزینه یک آجر برای خود باقیات صالحات ذخیره کنند.

بسته تحولی مشارکت‌های مردمی(آجربه آجر) با هدف تقویت مشارکت مردم در امر مدرسه‌سازی از ابتدای سال ۹۹ پیگیری و دنبال شده است و براساس این طرح هرشخص می‌تواند حتی با یک آجر در ساخت مدرسه مشارکت کند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان و مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه  استان روز سه‌شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) هرمزگان در نشست اختصاصی به تشریح پروژه‌های خیری طرح تحولی و اجرایی مشارکت‌های مردمی (آجربه آجر) در سال جهش تولید پرداختند.

سید فخرالدین هاشمی افزود: هدف اصلی این طرح نهادینه شدن فرهنگ کار خیر و مدرسه‌سازی و اینکه کمک‌های خرد مردم منجر به کارهای بزرگ در سطح استان می‌شود، با جدیت دنبال شده است.

وی با بیان اینکه در سطح استان هرمزگان بیش‌ترین میزان اعتبار، اعتماد و مشارکت مردم به اداره کل نوسازی وجود دارد، ادامه داد: طرح آجر به آجر به دنبال این است که یک تحول بزرگ در فضاهای آموزشی و حمایت‌ از کمک‌های خرد تا کلان مردمی ایجاد شود.  

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان خرید کامپیوتر، میز و نیمکت دانش‌آموزان و غیره را از زمینه‌های مشارکت در مدرسه‌سازی و کمک‌های خرد در تکمیل تجهیزات و امکانات مدارس برشمرد و بیان داشت: تمامی کمک‌ها به‌ صورت جزیی می‌تواند در تکمیل مدارس نقش مهمی داشته باشد.

هاشمی درعین حال اجرایی شدن این بسته تحولی را مستلزم همراهی و همکاری همه نهادهای اجرایی استان دانست و بیان داشت: طرح «آجر به آجر» با چند سیاست مهم "حفظ ظرفیت‌های موجود به ویژه خیران، ایجاد تنوع در بسترسازی برای مشارکت مردم، اهمیت دادن مردم به حوزه مدرسه‌سازی و توسعه فضاهای آموزشی باهم دنبال می‌شود.

هاشمی تکمیل و تجهیز مدارس غیراستاندارد از دیگر اولویت‌های طرح «آجر به آجر» عنوان کرد و ادامه داد: شهرستان‌های بندرعباس، میناب و رودان به ترتیب دارای بیش‌ترین مدارس غیراستاندارد در هرمزگان هستند.  

ساخت فضای آموزشی ماندگارترین اثر خیران

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مهمی که در اجرایی شدن این بسته تحولی بسیار ویژه به آن نگاه شده توجه به حوزه اطلاع‌رسانی ونقش رسانه‌هاست، لذا در کالبد این طرح نقش رسانه و ضرورت مشارکت رسانه‌ها در به سرانجام رسیدن آن بسیار مهم است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان در این باره گفت: کتمان نمی‌کنیم که بیش از۵۰۰ فضای آموزشی استان غیراستاندارد است اما در کنار ضعف‌ها معتقدیم برای رفع محرومیت‌ها باید طرح‌ها و اقدامات انجام شده نیز برای مردم پررنگ و بازگو شود.

هاشمی گفت: با وجود شرایط موجود اقتصادی کشور و کمبود اعتبارات ارگان‌ها اما اعتبارات مربوط به حوزه نوسازی مدارس هرساله بیشتر می‌شود و مردم نیز آثار و برکات و طرح‌های شاخص آن را در مناسبت‌های مختلف می‌بینند.

این مسوول گفت: رشد قابل ملاحظه ساخت وساز و ایمن‌سازی مدارس در سه ساله‌ اخیر نشان داده که دولت در بخش استانداردسازی فضاهای آموزشی جدی عمل می‌کند.

۳۰۰طرح فعال مدرسه‌سازی در سراسر هرمزگان وجود دارد

وی در خصوص اهمیت کار اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان هرمزگان نیز گفت:  برآیند کار در این مجموعه منجر به تقویت نیروی انسانی سالم و کارآمد برای استان خواهد بود، لذا تربیت نیروی انسانی مستلزم تهمیداتی است که یکی از آن‌ها احداث فضاهای آموزشی ایمن و استاندارد است.

هاشمی با بیان اینکه سازمان نوسازی مدارس کشور موضوع احداث فضاهای آموزشی ایمن و استاندارد را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده و کیفیت ساخت و ساز مدارس در زمان حوادث خود را نشان می‌دهد،  ابرازداشت: در زمان سیل و زلزله بسیاری از ساختمان‌ها دچار آسیب می‌شوند، اما ساختمان‌های مدارس ما سرپا و سالم هستند و در زمان حوادث به عنوان یک واحد پشتیبان و محل اسکان در اختیار سایر ارگان‌های دیگر قرار می‌گیرند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان اضافه کرد: در راستای تحول در توسعه فضاهای آموزشی کشور، بخش قابل توجهی از محرومیت‌های منطقه جاسک در حوزه کپرزدایی با طرح‌های سازمان نوسازی مدارس کشور برچیده شده است.

هاشمی اعتبار خدمات‌رسانی سازمان نوسازی مدارس را به کیفیت ساخت و ساز و تجهیز فضاهای‌ آموزشی دانست و ابراز داشت: هم‌اکنون ۳۰۰طرح فعال در سراسر استان وجود دارد و کارشناسان و ناظران به طور مرتب روند فنی و اجرایی کار رصد می‌شود.

۳۰سال آینده هرمزگان درگرو تحول در مدرسه‌سازی است

وی در بخش دیگری اظهارداشت: اگر بخواهیم شرایط استان هرمزگان را به سمت کیفیت بخشی فضاهای آموزشی تغییر دهیم چاره‌ای نداریم جز اینکه مشارکت بین خیران و سازمان نوسازی مدارس و هم‌چنین همکاری صنایع، اتاق بازرگانی، شرکت‌ها و مردم عمومی را به امر ساخت، توسعه و تجهیز مدارس سوق بدهیم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان گفت: ۳۰سال آینده هرمزگان درگرو اتفاقاتی است که امروز در مدارس ما رقم می‌خورد؛ اگر مدرسه‌ای ایمن و استاندارد با بسترهای علمی و آموزشی پیشرفته و صنایع دیجیتال ساخته شود قطع یقین از دل این فضای آموزشی دانش‌آموزانی کارآمد و متخصص بیرون می‌آید.

هاشمی بیان داشت: مشارکت صنایع و بنگاه‌های اقتصادی از محل مسوولیت‌های اجتماعی آن‌ها در احداث فضاهای آموزشی استان موضوعی است که مورد مطالبه مسوولان ارشد استان به‌ویژه استاندارهرمزگان از یکسال پیش به صورت جدی و ویژه مطرح شد.

وی عنوان کرد: این طرح باعث شده در یکسال گذشته تا کنون پنج فضای آموزشی شامل ۷۵ کلاس درس با اعتباری افزون بر۳۷۰ میلیارد ریال توسط صنایع به اتمام رسانده‌اند و علاوه براین حدود هشت طرح دیگر توسط صنایع استان در حال اجرا دارند که برخی از آن‌ها شاخص و با هزینه‌هایی بالایی به سرانجام می‌رسد.

خبرگزاری ایرنا بازوی توانمند در کنار نوسازی مدارس است

مدیرکل نوسازی هرمزگان از این استان به عنوان یکی از استان‌های پیشتاز در حوزه مدرسه‌سازی نام برد و بیان داشت: اگر همه ارگان‌ها باهم همکاری داشته باشند به سرعت می‌توان به چشم‌انداز ترسیم شده در طرح‌های عمرانی نوسازی مدارس دست یافت.

هاشمی از برنامه‌های مهم و جدی نوسازی مدارس این استان در سال جاری به تکمیل طرح‌های نیمه تمام خیران اشاره کرد و افزود: درحال حاضر درهیچ یک از شهرستان‌ها هیچ طرح خیرساز نیمه کاره و بلاتکلیف نداریم. 

وی در پایان صحبت‌های خود با بیان اینکه رسانه‌ها در ایجاد این بستر و فرهنگ کار خیر مدرسه‌سازی سهم قابل توجهی دارند، از حضور فعال و نقش مشارکتی خبرگزاری ایرنا هرمزگان به عنوان یک بازوی توانمند و پرتلاش در کنار مجموعه‌های استانی از جمله نوسازی مدارس قدردانی کر

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین خبرها

  • 1
  • 2

اخبار و اطلاعیه ها

بهربرداری از 600کلاس درس در سال99

بهربرداری از 600کلاس درس …

1399-05-14 | بازدید :26

  به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس اس...

اخبار و اطلاعیه ها

پیام تسلیت مدیر کل نوسازی مدارس استان هرمزگان به مناسبت درگذشت امام جمعه  محترم شهرستان میناب

پیام تسلیت مدیر کل نوسازی…

1399-05-12 | بازدید :30

  اناالله وانا الیه الراجعون  ارتحال عالم وارس...

اخبار و اطلاعیه ها

بازدید دکتر هاشمی از پروژه های پارسیان

بازدید دکتر هاشمی از پروژ…

1399-05-11 | بازدید :47

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس  هرمزگا...

اخبار و اطلاعیه ها

مشارکت سپاه امام سجاد در جهت رفع محرومیت از فضاهای آموزشی ستودنی است

مشارکت سپاه امام سجاد در …

1399-05-05 | بازدید :69

    نشست سردار اباذر سالاری فرمانده سپاه امام ...

اخبار و اطلاعیه ها

آغاز عملیات اجرایی مدرسه 6 کلاسه روستای سیکوئی

آغاز عملیات اجرایی مدرسه …

1399-05-04 | بازدید :75

  در راستای سند تحولی مشارکتهای مردمی  آجر به آ...

اخبار و اطلاعیه ها

 انعقاد تفاهم نامه احداث 4 فضای آموزشی در شهر حناح

انعقاد تفاهم نامه احداث …

1399-04-31 | بازدید :95

  به  گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس ا...

اخبار و اطلاعیه ها

 350کلاس درس مهرماه امسال در هرمزگان به  بهره‌برداری می‌شود

350کلاس درس مهرماه امسال…

1399-04-29 | بازدید :102

   به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس ا...

اخبار و اطلاعیه ها

افتتاح دهها پروژه در هفته دولت 99

افتتاح دهها پروژه در هفته…

1399-04-27 | بازدید :120

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان...

ارتباط با مدیرکل

ملاقات عمومی : سه شنبه ساعت 9 الی 12

ملاقات با پیمانکاران : یکشنبه ها ساعت 9 تا 12

تماس با اداره کل

اداره كل نوسازي ،توسعه و تجهيز مدارس استان هرمزگان

  • بندرعباس - كوی فرهنگيان بلوار شهيد ناصر
  • تلفن:2-33334381(076) نمابر:33350091(076)
  • mailto:info@NHormozgan.ir